Prepirke.com – Crnogorsko rješenje za sve prepirke

Polaznici Digitalizuj.me serije radionica za startapove, kao i Digitalizuj.me radionice posvećene društvenim medijima, Nemanja Ostojić i Đorđe Lacmanović, vodeći se stečenim iskustvom, odlučili su se na sopstveni preduzetnički poduhvat. Nakon dugomjesečnog rada, sajt Prepirke.com je konačno pokrenut u ponedeljak, 27. marta 2017. godine.  Nemanja, sa kojim je naša ekipa uradila intervju, idejni je tvorac i suosnivač ovog zanimljivog vebsajta. Najnovije prepirke objavljene na njihovom sajtu izazvale su osmjehe naše ekipe. Zanimala nas je ideja iza ovog simpatičnog sajta, kao i vizija koju imaju za budućnost, tako da ukoliko smo propustili neko pitanje, slobodno ih kontaktirajte lično ili preko društvenih medija. 🙂

Digitalizuj.me: Odakle je došla motivacija i ideja da pokreneš prepirke.com?

Nemanja: Sama ideja je postojala već par godina. Može se reći da je motivacija došla iz nekih ličnih iskustava i jednostavno nemogućnosti da nekim ljudima objasnim da sam u pravu. Šalu na stranu, stvarno sam mislio da treba da postoji platforma koja bi omogućila ljudima da riješe sve nesuglasice koje imaju. Možda nemamo nafte za izvoz na Balkanu, ali zato prepirki ne nedostaje. Mišljenja sam da je ovakav način rješavanja vrlo zarazan, tako da se definitivno nadam da će zaživjeti. Nakon vrlo uspješnih rezultata sa raznih takmičenja u biznis i idejnim planovima, odlučio sam se da je pravo vrijeme da pustim prepirke u etar. Đorđe je uskočio kao čovjek sa pravim skupom vještina sa tehničke strane i rad je urodio plodom.

Digitalizuj.me: Ko čini tim koji stoji iza Prepirki?

Nemanja: To smo prvenstveno Đorđe i ja. On je “muscle man” sto se tiče kodiranja i tehnološke strane, dok se ja bavim marketingom, dizajnom i ostalim ekonomskim stvarima. Morali smo oboje da izađemo iz naših zona komfora kako bi uspjeli da privedemo ovo kraju, tj. početku. Oboje smo i dalje studenti (Elektrotehnički i Ekonomski fakultet), a naši resursi su ograničeni. Tako da ukoliko neko želi da pomogne iskustveno, finansijski ili preko neke saradnje, uvijek smo otvoreni za sve opcije.

Digitalizuj.me: Kakav proizvod nudite? Šta mogu da očekuju vaši posjetioci?

Nemanja: Ono što smo stavili u fokus prilikom izrade vebsajta je jednostavnost. Tako da smo uvjereni da će svi korisnici, zanemarljivo od godina, moći da ga koriste. Pri ulasku na sajt, posjetioce čekaju naše najpopularnije prepirke, a zavisno od interesovanja, mogu gledati najnovije ili pak prepirke sa najubjedljivijim pobjedama. U slučaju da posjetiocima dosadi rešavanje tuđih problema, mogu ostaviti i ličnu prepirku. Nakon odabira kategorije kojoj pripada, i iznošenja obje strane priče, prepirka se šalje na odobravanje. Ukoliko je ispunila sve kriterijume, prepirka se objavljuje i ide pred oči javnog mnenja. Posjetioci biraju jednu od dvije strane i nakon odluke dobijaju procentualnu raspoređenost glasova. Eventualna rešenja problema oni mogu ostaviti u komentarima. Tako da, kada uzmemo sve u obzir, naš cilj je bio da pružimo ljudima jednostavan način da pokažu drugima da su u pravu, nađu rešenje za lične dileme i zabave se u procesu.

Digitalizuj.me: Koje je vaše ciljno tržište i da li imate planove za budućnost?

Nemanja: Zbog jezika na sajtu, ciljno tržište je Balkan. Ako bi segmentirali tržište po godinama, većinom bi to bili mlađi ljudi do 30ak godina koji koriste Internet u svakodnevnom životu. Ukoliko se pokaže uspješno, definitivno planiramo i verziju na engleskom, kao i obradu nekih novih načina pristupa temama. Nego, o tom-potom. Korak po korak. Sad nam je najvažnije da oformimu lijepu bazu korisnika i stvorimo, što bi na engleskom rekli, community, tj. jednu veselu zajednicu sa osjećajem pripadanja.

Digitalizuj.me: Koja je tvoja omiljena prepirka za sad?

Nemanja: Pa to vam je kao da pitate majku koje joj je omiljeno dijete. (Ja sam omiljeno dijete, nego je majci smor da izdeprimira sestre). 🙂 Nego, da se vratim u ozbiljne facijalne ekspresije, stvarno ne bih mogao da izdvojim jednu. Ali, ono što mi je najzanimljivije trenutno da čitam jesu kategorije vezane za život, veze i filmove. Ima baš bisera. 🙂

Digitalizuj.me: Koje značenje ima vaš logo, pošto definitivno ne predstavlja konvencionalno resenje?

Nemanja: Uh, dobro pitanje! Tokom beta faze testiranja su mi pošle suze na oči od asocijacija pojedinih ljudi. Međutim, logo je u obliku slova P, kao prepirke, a ima položaj stereotipičnog Italijana koji se svađa sa stereotipičnim položajem šake. Sličan mentalitet našem, tako da cijenim da će ljudi ukapirati poentu. U krajnjem, neka pročitaju ovaj blog post nekoliko puta. 🙂

Nama ostaje da se zahvalimo Nemanji na intervjuu i poželimo im uspješno, srećno i plodonosno poslovanje. Da ne klonu duhom kada bude “makadama na putu” i da pozovemo sve naše čitaoce da zaprate Prepirke na Facebooku, Twitteru i Instagramu, da posjete njihov sajt i pokažu svima da su u pravu.  Svi na Prepirke.com! 🙂

Author: Milena Akovic

Student na Ekonomskom fakultetu. Ljubitelj putovanja i aktivizma. U slobodno vrijeme najviše voli da čita knjige, od teorija zavjere pa do savremenih tehnologija i digitalnog marketinga.

Share This Post On

Vaše mišljenje: